Ubytování Český ráj.

Chystáte se do Českého ráje? Skály, lesy, houby, borůvky, rybníky, projížďky na kole, koloběžkách, plavbu po řece, výlety na hrady, zámky, zříceniny, průzkum jeskyní, to vše zde zažijete. Během hlavní turistické sezóny ale bývají apartmány, penziony, chaty i kempy obsazené, hlavně v nejvíce exponovaných oblastech. Stačí však vědět, kde hledat. Vezměte si na pomoc 11 tipů, jak najít v Českém ráji ubytování.

1) Známé vyhledávače, ale i DuckDuckGo a videa

Napište hledaný frázi, například “apartmány Český ráj”, a pak už jen projděte výsledky. Vyzkoušejte GoogleSeznamBing, anebo i méně známý vyhledávač DuckDuckGo.com.

Vyhledávač DuckDuckGo.

YouTube – ubytování na videu

Mimochodem, víte, že druhým nejpoužívanějším vyhledávačem je YouTube? Najděte si ubytování v Českém ráji formou vyhledání videí.

Hledání ubytování na YouTube.

2) Mezinárodní ubytovací portály – využijte kredit 997 Kč

Booking – osvědčená klasika

Apartmány, penziony, hotely i chalupy v Českém ráji si vyberte na Booking.com. Je jich tam v Českém ráji registrovaných okolo 150. Služba nabízí pokročilé vyhledávání.

[ls_content_block id=“92″]

AirBNB – bydlete u někoho na chalupě

Chcete raději bydlet v privátním prostředí, třeba u někoho na chalupě? Podívejte se na AirBNB. Pokud s AirBNB začínáte, tady získáte kredit na ubytování 997 Kč.

TripAdvisor – hromada hodnocení

Portál TripAdvisor možná znáte díky obsáhlým recenzím na všechno možné, co se cestování týká. Poměrně nově si tam můžete najít a rezervovat také ubytování, samozřejmě i v Českém ráji.

Trivago – sleduje vás v reklamách

Reklama na Trivago vás asi v poslední době sleduje v televizi. Vyzkoušejte tuto, v Česku poměrně novou službu, a najděte si ubytování v Českém ráji na Trivagu.

3) České i regionální ubytovací portály

Celorepublikových portálů, které vám pomohou najít bydlení, existuje mnoho. Podívejte se třeba na České hory či E-chalupy. Vyrazte Do kempu v Českém ráji. Hledáte li větší komfort, hodí se vám Hotely.cz.

V Českém ráji existuje několik regionálních portálů, kde si apartmán, penzion nebo pobyt na chatě také vyberete. Navštivte například Ceskyraj.infoCesky-raj.info, anebo portál zaměřený přímo na ubytování v Českém ráji.

4) Slevové agregátory a portály – dovča „se slevou“

Slevy Čechy táhnou jako magnet. Najděte si ubytování se slevou třeba na agregátoru nabídek se slevou Skrz.

Českorajskou dovču ve slevě seženete i na Slevomatu. Obdobně také na HypersleváchTop slevě, pár nabídek rovněž u Pepy.

Dovětek “se slevou” záměrně dávám do uvozovek. Mnohdy jsou ceny uměle vyšponované nahoru a pak jakoby ponížené. Tak si je raději ověřte přímo u poskytovatelů ubytování.

5) Couchsurfing či Hospitality – vyspěte se zadarmo na gauči

Chcete zažít, jaké je to spát u někoho doma na gauči, navíc zadarmo? Pak pro vás bude ideální Couchsurfing. Poptejte tam ubytování, anebo si třeba jen sežeňte parťáka coby průvodce Českým rájem.

Podobně jako Couchsurfing funguje i Hospitality Club.

Vyspěte se na gauči.

6) Sociální sítě

Facebook – českorajské stránky i skupiny

Vložíte-li do vyhledávacího pole sociální sítě Facebook frázi “ubytování Český ráj, uvidíte výsledky a tipy na místa, stránky i skupiny. Vyfiltrovat si je na Facebooku můžete v podnabídce nahoře.

Hledání ubytování na Facebooku.

Podívejte se na lokální facebookové skupiny měst Turnov, Semily či Jičín a zeptejte se ostatních fanoušků na možnost ubytování.

• Jičínsko – bydlení a pronájem.  • Turnov na Facebooku a ještě jedna turnovská skupina.  • Semily na sociální síti Facebook.

Poptat ubytko můžete i na naší facebookové stránce o Českém ráji – formou příspěvku s dotazem. Čím lépe své přání specifikujete, tím přesnější odpověď dostanete.

Facebook Český ráj.

Twitter – ve 140 znacích

Ubytovací možnosti v Českém ráji vám nabídne i sociální síť Twitter.

7) Mapové portály – klikněte si na ikonku

Hledáte si bydlení raději na mapě? Českorajské Mapy.cz i globální Google Maps v lokalitě Českého ráje vám zobrazí ikonky ubytovacích zařízení. Podle potřeby posouvejte mapou a klikejte na ikonky.

Ubytovací možnosti v Českém ráji na Mapách.

8) Mobilní aplikace do kapsy

Yelp – ubytování i tipy, kde se najíte

Pokud chcete najít ubytování na mobilu či tabletu, brouzdejte Českým rájem v aplikaci mezinárodního portálu Yelp.

Ubytování a restaurace na síti Yelp.

Foursquare a Swarm

Vyzkoušejte také v Českém ráji hledat pomocí Foursquare, hledejte českorajské tipy v appce Swarm.

Mobilní appky ubytovacích portálů do terénu

Mobilní aplikace mají i všechny větší ubytovací portály, například Booking, TripAdvisor, AirBNB. Najdete je ve vašem AppStore či GooglePlay obchodě.

9) Infocentra a regionální noviny – pro odpůrce internetu

Máte raději klasiku, chcete se na ubytování zeptat živého člověka? Navštivte některé z českorajských infocenter a zeptejte se na možnosti ubytování tam. “Íčka” najdete ve všech městech Českého ráje i poblíž nejnavštěvovanějších turistických atrakcí. Podívejte se na adresy českorajských infocenter.

Prolistujte turistické noviny

Infocentra vydávají také vlastní noviny, například Turistické noviny Český ráj od sdružení Český ráj, anebo Maloskalské turistické noviny Infoshopu Vejměnek.

10) Off-line – noviny, plakátovací plochy, OÚ, obchod nebo hospoda

Ở gần đây có khách sạn nào không ạ?

Líbí se vám v nějaké části Českého ráje tak moc, že chcete složit hlavu a tělo na noc právě tam? Říká se „Líná huba, holé neštěstí.“ Poptejte se v obchodě. Ale v některých českorajských vískách se vám při návštěvě krámu hodí vietnamština. Raději se naučte větu „Ở gần đây có khách sạn nào không ạ?

Pro informace a „na jedno“ do hospody

Zavítejte „na jedno“ do hospody a poptejte nocleh tam. Zeptat se můžete i na obecním úřadě. Přehled obecních úřadů Českého ráje zde.

Omrkněte i místní plakátovací plochy, obecní vývěsky. Třeba tam nějakou nabídku pobytu na farmě či chalupě najdete.

11) Ustelte si pod převisem, ale žádný oheň

Kdysi bylo „čundráků“ a trampů v Českém ráji plno. Dnes už je moc nepotkáte. Vypudili je ochranáři přírody, ale hlavně asi změna životního stylu. Trampové – senioři zestárli, mladí trampují raději na sociálních sítích.

Přespat někde pod skalou však můžete pořád. Jen prosím buďte ohleduplní k přírodě. Žádný ohýnek, žádné terénní úpravy. Jinak vám hrozí pokuta od strážců přírody.

Prostě zalehněte do spacáku na karimatku nebo kus celty, a ráno tradá dál. Máte-li tramping v krvi, jistě dobře víte, co se v přírodě sluší a patří, a co si ne/můžete dovolit v CHKO.

Boty - tramping v Českém ráji.

Máte další tip? Napište

Chybí nám tady nějaký tip, kde ubytování v Českém ráji hledat a najít? Napište nám do magazin@ceskymrajem.cz. Bude-li přínosný, doplníme.

Ať budete bydlet v apartmánu, kempu, hotelu, přívěsu nebo třeba trampovat v divočině, užijte si pohodový pobyt v Českém ráji!